Eduard lavetti superpoint äärivalo

35  27,89  (alv. 0%)

Varsivalo Eduard-traileriin – punainen/valkoinen äärivalo kaapelilla

Laadukas varsivalo Eduard-traileriin ja lavetteihin, jossa valkoinen valo eteenpäin ja punainen taaksepäin. Parantaa yhdistelmän näkyvyyttä, turvallisuutta ja täyttää tieliikennekäytön vaatimukset. Toimitetaan valmiilla kaapelilla nopeaan asennukseen.

Sopii Eduard-lavettien lisäksi myös universaalisti muihin lavetteihin ja trailereihin, kuten:
Martz, AKU, Blyss, Brian James Trailers, Respo, Variant, Humbaur.


Ominaisuudet:

  • Varsivalo perävaunun sivulle

  • Punainen valo taakse, valkoinen eteen

  • Sopii Eduard-lavetteihin ja trailereihin

  • Universaali yhteensopivuus useille lavettimerkeille

  • Valmiilla kaapelilla – helppo asennus

  • Kestävä rakenne tieliikennekäyttöön


Käyttökohteet:

  • Autotrailerit

  • Konelavetit

  • Lavetit

  • Kuomukärryt

  • Peräkärryt

Eduard-trailerin varsivalo – punainen taakse, valkoinen eteen | Universaali sivuäärivalo lavetteihin

Tämä Eduard-traileriin ja lavoihin tarkoitettu Aspöck superpoint varsivalo on tehokas ja turvallinen ratkaisu perävaunun sivun näkyvyyden parantamiseen. Valossa on punainen valo taaksepäin ja valkoinen eteenpäin, mikä täyttää tieliikennekäytön vaatimukset ja parantaa yhdistelmän havaittavuutta erityisesti pimeässä, risteyksissä ja huonoissa sääolosuhteissa.

Kyseessä on niin sanottu varsivalo, jossa valaisin on rungosta ulospäin tulevan kumivarren päässä. Tämä rakenne tekee valosta hyvin näkyvän sivusuunnasta ja suojaa sitä samalla iskuilta ja tärinältä. Kestävä varsi, tiivis valaisinyksikkö ja valmiiksi asennettu kaapeli tekevät asennuksesta nopean ja luotettavan.

Aspöck Superpoint äärivalo on suunniteltu erityisesti Eduard-lavetteihin ja trailereihin, mutta se sopii universaalisti myös moniin muihin lavettimerkkeihin ja perävaunuihin, kuten esimerkiksi:

  • Martz

  • Brian James Trailers

  • Blyss

  • Ifor Williams

  • Respo

  • Aku
  • Tema

  • Muuli
  • Humbaur

  • Majava
  • Unsinn

  • Hulco
  • Saris

Tämä tekee valosta erinomaisen valinnan sekä alkuperäiseksi varaosaksi että yleiskäyttöiseksi sivuäärivaloksi monenlaisiin lavetteihin ja perävaunuihin.

Ominaisuudet:

  • Punainen valo taaksepäin, valkoinen eteenpäin

  • Varsimallinen sivuäärivalo

  • Sopii Eduard-trailereihin ja -lavetteihin

  • Universaali yhteensopivuus muihin lavettimerkkeihin

  • Valmiilla kaapelilla – helppo asennus

  • Tärinää, kosteutta ja likaa kestävä rakenne

  • Parantaa turvallisuutta ja näkyvyyttä liikenteessä

Tämä Eduard Aspöck Superpoint äärivalo on luotettava ja pitkäikäinen ratkaisu, kun vanha sivuvalo on rikkoutunut tai haluat päivittää lavettisi vastaamaan nykyaikaisia turvallisuusvaatimuksia. Soveltuu erinomaisesti sekä uusiin että vanhempiin lavetti- ja trailerimalleihin.

SKU: Eduard-superpoint-varsivaloOsasto Äärivalot, Eduard lisävarusteet

Osamaksumahdollisuus

Jopa ilman käsirahaa ja 12 kuukautta 0 % korko. Täytä hakemus täältä tai myymälässämme.

Vaihtovaunupalvelu

Voimme hyvittää vaihdossa vanhan kärrysi. Pyydä arvio tai tule paikan päälle näyttämään.

Auttava asiakaspalvelu

Askarruttaako sopivan perävaunun hankinta? Soita myyntiimme 040 704 9778 tai laita WhatsAppia tästä.

Huomaathan

Laajasta varastostamme saat heti laadukkaan peräkärryn vetovalmiita suoraan auton perään. Mikäli et pääse paikan päälle, toimitamme kärryt kätevästi pihaasi kaikkialle Suomeen. Voit tarkistaa rahdin verkkokaupan kassa-sivulla tai soittamalla myyntiimme.

Jopa 12 kuukautta korotonta maksuaikaa

Lue lisää